Tworzymy szkołę Twoich marzeń

Zespół Szkół Ekonomiczno -Odzieżowych jest jedną z najdlepiej rozwijających się szkół w Wielkopolsce. Swoją dzisiejszą, silną pozycję na rynku edukacyjnym zawdzięczamy ponad 115-letniej tradycji oraz bogatej, innowacyjnej ofercie edukacyjnej.

Kształcimy w nowoczesnych kierunkach i możemy się pochwalić najlepszymi wynikami w województwie. Jednym słowem ZSEO to od lat najlepsza szkoła w Gnieźnie. Według najnowszego rankingu portalu PERSPEKTYWY.pl zajmujemy 16. miejsce w Wielkopolsce i pierwsze w Powiecie Gnieźnieńskim. Nasza szkoła ma jeden z najlepszych wskaźników EWD, a zdawalność egzaminów zawodowych plasuje nas na czołowych pozycjach w woj. wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, a nawet w kraju. Nasi logistycy zaliczają się do jednych z najlepszych w Polsce, są laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Kierunki takie jak ekonomia i handel, wpisały się na stałe do naszej oferty, natomiast Technikum Organizacji Reklamy to kierunek, który cieszy się od 4 lat ogromną popularnością wśród młodzieży szkolnej. Nasi absolwenci kontynuują naukę na gnieźnieńskich i poznańskich uczelniach wyższych. Masz więcej pytań? Zapraszamy do nas!

Uczymy inaczej, stawiamy na umiejętności! Jesteśmy szkołą odkrywców talentów!

#wybierzEkonomik #rozwińskrzydła #bądźsobą

Aktualności

Ruszyła rekrutacja 2018 do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie gnieźnieńskim. Warto się pośpieszyć, ponieważ okres rejestracji online trwa do 30 maja 2018. Według systemu online Vulcan Ekonomik liderem po pierwszym dniu rejestracji!

Więźniowie z Zakładu Karnego w Gębarzewie w ramach szeroko rozumianej profilaktyki opowiedzieli swoje historie, które doprowadziły ich do zakładu karnego.

W czwartek 19 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się X Powiatowy Konkurs Języka Polskiego „Potyczki z polszczyzną”. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa.

W gnieźnieńskim Zespole Szkół Ekonomiczno - Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia już od 2010 roku odbywa się Dzień Logistyki. Obchody cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży.

Nasi absolwenci

Lidia Springer

Grafik, rysownik

Jest absolwentką gnieźnieńskiego Ekonomika. Od 5 lat interesuje się rysunkiem, a od 2 lat tworzy własne prace. Lidka tworzy ludzkie portrety niemal z perfekcyjną dokładnością. Prace Lidii Springer zostały już zauważone i docenione. Dwukrotnie jej publikacje zostały zamieszczone w znanym amerykańskim magazynie „Teen Ink”. Ponadto, w sklepie trzyszopy.pl można nabyć zaprojektowane przez nią koszulki. Warto także wspomnieć, że nowe projekt nowego logo Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych to także dzieło Lidii. Jej rysunki były także ilustracją do kryminalnych zdarzeń z Gniezna sprzed kilkudziesięciu lat, które przypominaliśmy na łamach "Gnieźnieńskiego Tygodnia". Ma na koncie wystawę swoich prac "Twarze w lustrach", która miała miejsce w Galerii Atelier przy ZSEO w Gnieźnie.

Katarzyna Stefańska

Specjalista ds. wdrożeń

Absolwentka Liceum Ekonomicznego ZSEO w Gnieźnie. Zawodowo zajmuje się marketingiem internetowym i business development w serwisie iStore.pl należącym do Grupy Allegro. Odpowiedzialna za rozwój nowych aplikacji. Angażuje się w działania edukacyjne wspierające sklepy internetowe. Interesuje się zagadnieniami z zakresu usability. "Dzięki nauce w ZSEO zyskałam solidne podstawy w zakresie ekonomii, prawa oraz rachunkowości, które przydały się podczas studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, jak i podczas późniejszej pracy zawodowej."

Sandra Szalaty

Asystent ds. logistykiJestem absolwentką gnieźnieńskiego EKONOMIKA. Pracuję jako asystent ds. logistyki. Głównie zajmuję się spedycją ( zamawianie transportów, pilnowanie i awizacja dostaw, tworzenie dokumentów i praca na systemie ERP). Jestem bardzo zadowolona, a przede wszystkim cieszę się, ponieważ lubię to co robię. Łatwo nie jest bo jest dużo pracy, telefony od rana do wieczora ale przynajmniej cos się dzieje.

Michał Leśniewski

Absolwent ZSEO Gniezno, laureat Olimpiady LogistycznejMichał jest absolwentem gnieźnieńskiego Ekonomika, ukończył Technikum Logistyczne z wynikiem dobrym. Odbył praktyki zawodowe w firmie Smartway Logistics. W roku 2012 wziął udział w V. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej przechodząc do finału i w ten sposób został zwolniony z pierwszego egzaminu zawodowego na koniec klasy czwartej. W kwietniu br. jako pierwszy uczeń naszej szkoły został laureatem Olimpiady zajmując bardzo dobre II miejsce. Jest to ogromny sukces w skali całego kraju. Oprócz wspaniałych nagród rzeczowych, Michał otrzymał darmowy rok studiów w WSL w Poznaniu a także propozycję płatnego stażu w firmie logistycznej Kuhne&Nagel.

Jacek Budzyński

Planista w firmie produkcyjnejDzięki wiedzy nabytej w technikum logistycznym w Gnieźnieńskim Ekonomiku niemal od razu po szkole średniej udało mi się znaleźć pracę jako planista. Jestem pracownikiem działu logistyki w firmie zatrudniającej ponad 1200 pracowników. Przydzielono mi opiekę nad współpracą z dwoma dużymi klientami z branży motoryzacyjnej (MAN i NEOPLAN). Moimi obowiązkami są: przyjmowanie zamówień, uruchamianie zleceń produkcyjnych, opieka nad kompletacją i wysyłką towarów do klienta. Zajmuję się również fakturowaniem i tworzeniem planów produkcyjnych.

Maciej Bubacz

Menadżer Sprzedaży Produktów Hipotecznych Makroregion Północno-Zachodni w Credit Agricole Bank Polska S.A.


Rozpoczęcie nauki w ZSEO było jednym z kroków milowych w moim życiu zawodowym. Wiedza zdobyta w tej szkole pozwoliła mi ze swobodą poruszać się w świecie Ekonomii. Jej zakres teoretyczny i praktyczny, zwłaszcza z rachunkowości i finansów, był o wiele szerszy niż na Akademii Ekonomicznej, którą później ukończyłem. W obecnej pracy nieprzerwanie korzystam ze zdobytej wiedzy, a jej zakres niejednokrotnie był doceniany przez klientów i pracodawców. Tę szkołę kończył mój dziadek, tata i ja, więc naturalnie będę ją rekomendował mojemu synowi, jeśli będzie chciał się w tym kierunku rozwijać. Przemyślana droga edukacji to pierwszy z kroków w karierze zawodowej i klucz do sukcesu w życiu zawodowym. Jednym z przedmiotów jaki mnie ukształtował, również prywatnie, to "Etyka Zawodowa" żałuję, że ten przedmiot nie jest obowiązkowy we wszystkich szkołach. Według mnie Ekonomik to najlepszy wybór - Polecam.

Leszek Wojciak

Uczeń Technikum Logistycznego w ZSEO Gniezno

Od 4 lat jestem uczniem gnieźnieńskiego Ekonomika, który od pierwszego dnia bardzo mi się spodobał i przypadł do gustu. W szkole panuje świetna atmosfera, a nasi nauczyciele to świetni fachowcy, którzy z pasją przekazują nam swoją wiedzę i doświadczenia. Poznałem tutaj wielu przyjaciół, za co jestem wdzięczny temu miejscu i gdybym mógł cofnąć czas - po raz kolejny wybrałbym Ekonomik.

Marta Żak

Pracownik Biura Poselskiego, asystent Posła na Sejm RP

Nauka w ZSEO dała mi praktyczną wiedzę, dzięki której lepiej poradziłam sobie na rynku pracy. Szkoła otworzyła przede mną nowe możliwości oraz zapewniła wiele nowych doświadczeń i znajomości. W EKONOMIKU podobało mi się również to, że nauczyciele traktowali uczniów indywidualnie – widać, że się o nas troszczyli. Grałam w szkolnym teatrze, byłam aktywna w pracach Samorządu Uczniowskiego. W 2010r. założyłam oficjalną stronę ZSEO na facebook.com. Jestem pracownikiem Biura Poselskiego w Gnieźnie.

Go to top