IX DZIEŃ LOGISTYKI - PRZEWÓZ OSÓB

W gnieźnieńskim Zespole Szkół Ekonomiczno - Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia już od 2010 roku odbywa się Dzień Logistyki. Obchody cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Z inicjatywy nauczycieli przedmiotów zawodowych Łukasza Mucioka, Krzysztofa Celki, Anny Kamzeli – Bilskiej oraz Krzysztofa Bartkowiaka powstała impreza, która ma na celu przybliżyć uczniom technikum logistycznego czym zajmują się instytucje i przedsiębiorstwa działające w branży logistycznej.

To ciekawy pomysł na szerzenie wiedzy dotyczącej zagadnień logistyki i spedycji. Uczestnicy Dnia Logistyki biorą udział w wykładach i warsztatach dotyczących kierunku ich kształcenia. Każda edycja dotyczy konkretnego tematu, ale wspólnym mianownikiem jest gra logistyczna przypominająca popularną w ostatnich czasach grę miejską. W tym roku uczniowie mogli spotkać się z przedstawicielami instytucji i firm, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach w przewozie osób, gdyż to był temat przewodni tegorocznej edycji o czym szczegółowo relacjonują gnieźnieńskie media (linki do artykułów i materiału video pod tekstem). Na uwagę zasługuje także fakt iż szkołę zaszczycił swoją obecnością LOGISTICS READINESS OFFICER kpt. Roland La France, do niedawna pracujący dla sił powietrznych U.S. Air Force, a od 2016 r. dla Polskich Sił Powietrznych.
Tego dnia podpisana została również umowa współpraca dr hab. inż. Piotra Cyplika – prorektora Wyższej Szkoły Logistycznej w Poznaniu oraz Sławomirem Wierzelewskim - dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. Poznańska uczelnia objęła patronatem kształcenie logistyczne w gnieźnieńskim „Ekonomiku”. Prócz prelekcji kpt. Rolanda La France o funkcjonowaniu sił powietrznych w obszarze logistyki i przewozu osób uczniowie spotkali się także z przedstawicielami innych służb mundurowych, w tym Służby Więziennej i Służby Granicznej oraz przedstawicielem przedsiębiorstwa transportowego Sindbad, aktywnego w sektorze przewozu osób – stanowiącego obecnie największą firmę przewozową w naszym kraju.

IX Dzień Logistyki był kolejną szansą dla uczniów spotkania z praktykami logistyki z różnych instytucji i firm, ale działających w podobnym obszarze. Dziękujemy wszystkim uczniom Technikum Logistycznego za pomoc w organizacji spotkania w Auli ZSEO oraz uczniom Technikum Organizacji Reklamy za promocję w mediach społecznościowych.

Zapraszamy za rok!

Organizatorzy
Anna Kamzela – Bilska
Krzysztof Bartkowiak
Krzysztof Celka
Magdalena Kaczmarek

Zdjęcia:
Wiktoria Kaźmierczak, klasa III Technikum Organizacji Reklamy
Materiały graficzne:
Kacper Łukasik (kreacja, FB), Natalia Palicka (Instagram, FB)
Promocja w Social Media:
Natalia Palicka (Instagram, FB)

Więcej informacji znajdziecie na stronach lokalnych portali internetowych:
http://gniezno24.com/aktualnosci/item/13968-zapoznawali-sie-z-logistyka-...
http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/wasza-szkola-jest-w-takim-gronie-j...

Go to top