Więźniowie z Zakładu Karnego w Ekonomiku!

Więźniowie z Zakładu Karnego w Gębarzewie w ramach szeroko rozumianej profilaktyki opowiedzieli swoje historie, które doprowadziły ich do zakładu karnego. Skazani za nieumyślne spowodowanie śmierci, ale także pobicia i rozboje spotkali się z uczniami i osobiście powiedzieli im o swoich życiowych błędach i złych wyborach, które w zasadzie podejmujemy każdego dnia. Dużo słów padło także o życiu w więzieniu, tęsknocie za wolnością. Więźniowie przedstawili prawdziwe historie, które były niecodzienną i mocną w przekazie lekcją wychowawczą. Poruszone zostały także kwestie bezpieczeństwa na drodze i skutkach bezmyślności, roztargnienia, które mogą mieć niebagatelny wpływ na naszą przyszłość. Spotkanie to miało przestrzec młodzież przed popełnianiem przestępstw i uchronić ich przed pobytem za kratkami, a zorganizowano je we współpracy z Oficerem Służby Więziennej kpt. Krystianem Rynarzewskim.

Wicedyrektor szkoły Ilona Wencel widzi w takich spotkaniach szansę na uświadomienie uczniom, że pobyt w zakładzie karnym jest najgorszą stroną życia – „Zależy nam, by skłonić uczniów do refleksji, że muszą tak postępować w życiu, by nie wejść w konflikt z prawem i nie trafić do zakładu karnego”.

Uczniowie, na których to spotkanie zrobiło wrażenie, przyznali, że to, co usłyszeli dało im prawdziwą lekcję życia. Najważniejsze jednak jest to, by z tych przygnębiających i dramatycznych historii wyciągnąć właściwe wnioski.

Zdjęcia na:
http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/uczniowie-ekonomika-spotka...

Go to top